Op. Dr. Ufuk ERDEM

PLASTİK CERRAHİ


Op. Dr. Ufuk Erdem

PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ

HAKKIMDA

Bilimsel yayınları, kursları ve kongreleri takip ederek pratiğini zenginleştiren bir estetik cerrah olarak Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesiyim. Hastalarının en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlamak hedefiyle çalışıyorum. Kişiselleştirilmiş sonuç ilkesiyle hareket ediyorum. Pek çok hastamın hayatına dokunduğum, değişimlerine katıldığım mesleğimden keyif almaya devam ediyorum.

 

İŞ DENEYİMİ

Pratisyen Hekim, Doğubayazıt Dr.Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi, Ağrı

Nisan 2015 – ağustos 2015

Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Doğubeyazıt Devlet Hastanesi acil servisinde pratisyen hekim olarak çalıştım. Travma hastalarının yanı sıra yeşil, sarı ve kırmızı bölge hastalarının takip ve tedavisini üstlendim. Günde 100'den fazla hastayı tedavi etmek zaman yönetimimi, pratik düşünmemi, takım çalışmasını ve iletişim becerilerimi artırdı.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı, Dr. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi, Nevşehir

Şubat 2022 – halen

Acil servis ve diğer servislerin danışmanlıklarıyla ilgileniyorum. Basınç ülserlerini yoğun bakım ünitelerindeki basınç ülseri konsültasyonları ile tedavi ediyorum. Plastik cerrah olarak temel yanık tedavisi, diyabetik ayak tedavisi ve cilt tümörlerinin eksizyonu ve rekonstrüksiyonu ile ilgileniyorum. Bunların yanı sıra çoğunlukla burun estetiği, meme büyütme ve küçültme ameliyatları, mastopeksi, karın germe, kol germe, göz kapağı, kulak ve kaş estetiği yapıyorum. 6 Şubat depreminden sonra travmatik uzuv rekonstrüksiyonu ve çene-yüz kırıklarının tedavisini de gerçekleştirdim. Halen estetik ve rekonstrüktif ameliyatlar yapmaya devam ediyorum.

 

EĞİTİM

Doktora, Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta

2014

Tıp fakültesinden plastik cerrahi stajı da dahil olmak üzere dahiliye, pediatri, genel cerrahi gibi temel stajları tamamlayarak mezun oldum.

Araştırma Görevlisi, Trakya Üniversitesi, Edirne

2022

Plastik cerrahinin temellerinin yanı sıra el cerrahisi, transseksüel cerrahi ve estetik cerrahi konularında da eğitimler aldım. Bu bölgelerde ameliyat yapma fırsatım oldu.

 

KURSLAR

EPCD Vücut Cerrahisi Okulu, İstanbul

Mayıs 2022

Avrasya Estetik Plastik Cerrahi Toplantısı, İstanbul

Haziran 2022

Temporal Germe Canlı Cerrahi Kursu, Dr. Hakan Şirinoğlu

Nisan 2022

Rinoplasti Tam Döngü Öğrenme Deneyimi, Florence Nightingale Şişli Hastanesi

Nisan 2023

 
Son Güncellenme : 14-07-2024 18:11:18